Zabawy z misiem - garść propozycji z ulubionym pluszakiem 0
Zabawy z misiem - garść propozycji z ulubionym pluszakiem

Wspólne zabawy z misiem to dla każdego malucha nie lada frajda! Podpowiadamy, jak najlepszy pluszowy przyjaciel naszego dziecka może pomóc nam w twórczy i ciekawy sposób spędzić razem czas.  

Zabawy z misiem dla najmłodszych

Aranżując zabawy z misiem, dostosujmy ich poziom do wieku, potrzeb oraz możliwości rozwojowych dziecka. Dla dwulatka, który wciąż uczy się składać nowo poznane wyrazy w coraz dłuższe zdania, doskonałą zabawą będzie  już sama rozmowa o ukochanym pluszaku. Poprośmy naszą pociechę, aby przedstawiła nam swojego pluszowego przyjaciela. Chcąc ułatwić maluchowi zadanie, zapytajmy, jak miś ma na imię, czy jest duży, mały, twardy czy miękki? 

Zabawy z misiem dla małego szkraba to także doskonała okazja do nazywania poszczególnych części ciała. Pytajmy naszą pociechę, gdzie miś ma oczko, ucho i nos. Prawidłowe odpowiedzi nagradzajmy pochwałami i brawami.  

Zabawy z misiem dla starszych szkrabów

Z dziećmi w wieku przedszkolnym zabawy z misiem przybrać mogą nieco inną formę. Korzystając z tego, że trzylatki oraz czterolatki uwielbiają naśladować dorosłych, zaproponujmy, aby pluszowy miś został - na przykład - pacjentem prowadzonego przez naszą pociechę szpitala. Zachęćmy malucha do tego, aby zbadał  maskotkę, zapytał ją o samopoczucie oraz przepisał konieczną kuracje. Dzięki takiej formie zabawy, dziecko ma szansę nie tylko oswoić lęk przed wizytą u lekarza, ale również – sprawdzić się w zupełnie nowej roli.  Miś może uczestniczyć w zabawie również jako uczeń, a maluch – jako nauczyciel, który zadaje pytania, uczy pluszaka słów piosenki, literek oraz tabliczki mnożenia. 

Jeśli chcemy zachęcić naszą pociechę do twórczej, kreatywnej zabawy, pluszowy miś również może przyjść nam z pomocą. Ustawmy go na stoliku, przygotujmy blok rysunkowy, kredki lub farby i wspólnie z naszą pociechą namalujmy portret pluszowego modela. Powstałe dzieło oprawić możemy w samodzielnie wykonaną przez malucha ramkę i zawiesić na ścianie w dziecięcym pokoju. 

Miś może zostać również bohaterem stworzonego przez nas wspólnie z maluchem opowiadania lub wiersza. Zanim przystąpimy do pisania, poszukajmy wraz z dzieckiem ciekawych historii dotyczących pluszowego misia. Dowiedzmy się na przykład, kiedy i gdzie powstał pierwszy pluszowy miś oraz jak wyglądał. Tego typu zabawa nie tylko wspaniale rozwijać będzie wyobraźnie dziecka, ale również ułatwia maluchowi naukę pisania, czytania oraz znajdowania cennych informacji.

Pluszowe misie Daniel & Girlfriend

Pluszowy miś Harry

Zabawy ruchowe z misiem

Zabawy ruchowe z pluszowymi misiami zorganizować możemy zarówno w domu, jak i w plenerze. Do wspólnej aktywności zaprośmy kolegów oraz koleżanki naszej pociechy. Zaproponujmy maluchom zabawę ruchową z misiem, która ćwiczyć będzie refleks i koordynację ruchową. Poprośmy dzieci, aby ustawiły swoje pluszowe zabawki w jednym rządku, a następnie stanęły w odległości kilku metrów naprzeciwko posadzonych na podłodze misiów. Polećmy następnie, aby maluchy – na nasz sygnał – skacząc na jednej nodze jak najszybciej postarały się dotrzeć do swojej ukochanej maskotki. 

Dobrym pomysłem na zabawy ruchowe z misiem będą również ćwiczenia oddechowe. Zachęćmy maluchy, aby położyły się na podłodze na plecach i usadowiły na brzuchu swojego ulubionego pluszowego przyjaciela – tak, aby przy wdechu miś unosił si do góry, a przy wydechu – opadał na dół. Ta prosta zabawa ruchowa z misiem nie tylko dostarczy dzieciom rozrywki, ale będzie również dla nich wspaniałą lekcją świadomości własnego ciała.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl