Zabawy dla przedszkolaka w domu 0
Zabawy dla przedszkolaka w domu

Najlepsze zabawy dla przedszkolaka w domu rozwijają wyobraźnię, uczą nowych umiejętności, poszerzają horyzonty. Gdy - z różnych względów - nie możemy wyjść z dzieckiem z domu, zadbajmy o to, aby wspólnie spędzony czas wykorzystać w jak największym stopniu. 

Edukacyjne zabawy dla przedszkolaka w domu

Zabawy dla przedszkolaka w domu mogą stanowić wspaniałą okazję do tego, aby zapoznać naszą pociechę ze światem liter i cyfr. Zapiszmy na małych karteczkach poszczególne litery alfabetu i poprośmy malucha, aby wylosował jedną z nich. Później wspólnie znajdźmy w pokoju wszystkie przedmioty, których nazwa zaczyna się od literki znajdującej się na kartce. 

Do zabawy zaprosić możemy innych członków rodziny. Kto odszuka najwięcej przedmiotów zaczynających się na wybraną przez malucha literę, ten otrzyma nagrodę w postaci książki.

Po literkach czas poznać reguły panujące w królestwie cyfr. Najpierw wspólnie policzmy znajdujące się w pokoju malucha zabawki, a następnie ukryjmy przed dzieckiem kilka z nich. Razem z naszą pociechą przeprowadźmy małe śledztwo. Ilu zabawek brakuje? Ile zostało? Odejmowanie i dodawanie dzięki tej prostej zabawie będzie dla malucha w przyszłości przysłowiową bułką z masłem. 

Zabawy dla przedszkolaka uczące empatii

Organizując zabawy dla przedszkolaka w domu możemy nie tylko miło spędzić czas, ale również zadbać o to, aby przy okazji rozwijać empatię i inteligencję emocjonalną malucha. Pomoże nam w tym doskonale pluszowy miś, który jest dla dziecka najlepszym przyjacielem. 

Zaprośmy naszego malucha do zabawy, podczas której wcielać będzie się w różne role: lekarza, do którego przyjdzie z wizytą miś z bolącym brzuszkiem, nauczyciela, który uczyć będzie misia dobrych manier oraz opiekuna misia, który pocieszy maskotkę, gdy jest smutna. Dzięki temu, iż dziecko wcielać będzie się podczas zabawy w różne role, łatwiej będzie mu w przyszłości zrozumieć emocje i potrzeby innych osób. 

Miś Little Dr Hubert

Artystyczne zabawy z masą solną

Zabawa z masą solną rozwija wyobraźnię, kreatywność oraz  zdolności manualne małych rączek. Co więcej  - samodzielne przygotowanie masy solnej w domu jest banalnie proste i nie wymaga praktycznie żadnych nakładów finansowych. Wystarczy połączyć pół szklanki soli drobnoziarnistej, pół szklanki mąki oraz pół szklanki wody i gotowe! Masę ugniatamy jak ciasto, aż do momentu, gdy będzie  gładka, a następnie rozwałkujemy.

Z przygotowanego w ten sposób materiału możemy wraz z maluchem stworzyć figurki o przeróżnych kształtach. Jeśli chcemy utrwalić powstałe podczas zabawy dzieła, włóżmy je na około 30-45 minut do nagrzanego do temperatury 100˚C piekarnika. Po wypieczeniu czas na kolorowanie! Figurki pomalujmy farbkami plakatowymi lub akrylowymi.

 

Zabawy dla przedszkolaka w pytania i odpowiedzi

Maluchy są niezwykle ciekawe otaczającego je świata i uwielbiają zadawać pytania. Gdzie znajduje sie kosmos? Czy święty Mikołaj ma żonę? Dlaczego niebo jest niebieskie? Wykorzystajmy ten naturalny dla dzieci głód wiedzy podczas zabawy dla przedszkolaka w domu. Zachęćmy naszą pociechę do spisania najciekawszych pytań na kartce, a następnie zastanówmy się wspólnie nad najbardziej prawdopodobnymi odpowiedziami.  

 

20 września - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września to dla wszystkich przedszkolaków w Polsce bardzo ważny dzień. Tego dnia w przedszkolach w całym kraju obchodzony jest bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - święto ustanowione zostało Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku i ma podkreślać niezwykle ważną rolę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. We wszystkich placówkach przedszkolnych maluchy śpiewają w tym wyjątkowym dniu hymn "Dnia Przedszkolaka" i spędzają cały dzień na wspólnych harcach i zabawach.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl