Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole podstawowej i w przedszkolu 0
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole podstawowej i w przedszkolu

Słodkie poczęstunki, życzenia od serca, symboliczne upominki… Na liście pod tytułem “Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole podstawowej i w przedszkolu” nie może ich zabraknąć. Jak dodatkowo zadbać o to, aby panowie – zarówno ci mali, jak i nieco więksi – poczuli się wyjątkowo?

Dzień chłopaka

Dzień Chłopaka to święto, które w Polsce przypada 30 września. Daty obchodów tego dnia w poszczególnych krajach są różne. Przykładowo - w Wielkiej Brytanii i Irlandii Dzień Chłopaka świętowany jest 5 kwietnia, w Kanadzie 25 listopada, a w Brazylii 15 lipca. 

Największą popularnością Dzień Chłopaka cieszy się wśród młodzieży. Z okazji tego święta w przedszkolach oraz szkołach na solenizantów czekają liczne atrakcje i niespodzianki. 

Pomysły na Dzień Chłopaka w przedszkolu 

Jeśli chcemy aby nasze pomysły na Dzień Chłopaka w przedszkolu miały wymiar edukacyjny, postawmy na takie zabawy, które kształtować będą inteligencję emocjonalną maluchów

Na kilka dni przed nadchodzącym świętem zachęćmy dziewczynki, aby napisały na małych karteczkach za co lubią swoich kolegów z grupy. W Dniu Chłopaka wręczmy każdemu chłopcu karteczki z jego imieniem i poprośmy, aby na głos przeczytał to, co jest na nich napisane.

Każde wystąpienie nagrodźmy gromkimi brawami i upominkiem w postaci pluszowego misia z zabawnym przeszyciem na czole i wyhaftowanym na stopie napisem “Nobody’s Perfect”. Niech niedźwiadki przypominają chłopcom o wszystkich komplementach wypowiedzianych pod ich adresem w tym szczególnym dniu.

Nawet jeśli czasem zdarzy się maluchom nabroić, to przecież nikt nie jest idealny i ważne, aby pamiętać o tym, że każdy - oprócz wad - ma także całą masę zalet.

Miś Nobody's Perfect

Kolejnym, równie dobrym pomysłem na Dzień Chłopaka w przedszkolu, będzie namalowanie podczas zajęć plastycznych portretów przedstawiających chłopców z grupy, a następnie uroczyste zawieszenie obrazów w specjalnie zaprojektowanej przez dziewczynki galerii “Małych Dżentelmenów”. Przy okazji zachęćmy maluchy do rozmowy o tym, po czym poznać prawdziwego dżentelmena. 

Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole podstawowej

Poszukując sprawdzonych pomysłów na Dzień Chłopaka w szkole podstawowej warto połączyć przyjemne z pożytecznym. Zachęćmy uczennice, aby każdemu chłopcu z klasy podarowały 30 września książkę z przesłaniem. 

W realizacji tego zadania pomocne będą urocze, pluszowe zakładki do książek z magicznej krainy Galerii Bukowski. Niech każda dziewczynka zaznaczy przy pomocy zakładki wybrany fragment książki – opowieści, bajki, opowiadania lub baśni, który według niej będzie dla obdarowanego chłopca wskazówką lub inspiracją. 

Symbolicznymi, a zarazem praktycznymi upominkami z okazji Dnia Chłopaka w szkole podstawowej będą także breloczki do kluczy w kształcie pluszowych zwierzątek. Takie, które bez problemu zaczepić można do kluczy, plecaka lub torby treningowej. Niech ich widok każdego dnia poprawia chłopcom humor oraz przypomina o życzeniach, które szkolne koleżanki składały im 30 września. 

Breloczek jeżyk Hubert

Zakładka do książki sowa Hoho

Z okazji Dnia Chłopaka w szkole podstawowej warto postawić także na samodzielne wykonanie prezentów dla kolegów z klasy. Upominkiem może być na przykład domowej produkcji babeczka lub pyszna kanapka na drugie śniadanie, zapakowana w torebkę z zabawnymi rysunkami i życzeniami. 

Świetnym pomysłem będzie również własnoręcznie wykonana ramka ze zdjęciem kolegi z klasy, podpisanym na odwrocie w zabawny, humorystyczny sposób. Tego rodzaju upominek będzie pamiątką na długie lata.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl