Prezent dla dziecka w wieku od 6 do 10 miesięcy 0
Prezent dla dziecka w wieku od 6 do 10 miesięcy

Okres niemowlęcy to czas intensywnego rozwoju dziecka. Warto więc w jak największym stopniu dopasować rodzaj zabawki do umiejętności i możliwości malucha. Podpowiadamy, czym kierować się wybierając  prezent dla półrocznego dziecka oraz co wziąć pod uwagę kupując prezent dla 9- i 10-miesięcznego szkraba. 

Prezent dla półrocznego dziecka

Sześciomiesięczny maluch zyskuje coraz większą kontrolę nad swoimi ruchami - może sięgać, chwytać, przekładać przedmioty z rączki do rączki. Pamiętajmy o tym, wybierając prezent dla półrocznego dziecka i postawmy na upominek w postaci zabawki, która pozwoli maluchowi ćwiczyć koordynacje ruchów w atrakcyjny i bezpieczny dla niego sposób. 

W roli tak zwanej rozwojowej zabawki dla niemowląt doskonale sprawdzą się leciutkie, mięciutkie i dopasowane kształtem do malutkich rączek pluszaki The Happy Family z magicznej krainy, Galerii Bukowski

Poszukując w Galerii Bukowski odpowiedniego prezentu dla 6-miesięcznego dziecka warto zwrócić również uwagę na pluszowe przytulanki w formie kocyków, ozdobione główkami zwierzątek z kolekcji The Happy Family oraz Ziggy - idealne do spania, jak i do zabawy. 

Przytulanka do spania Miś Viggo & Maria - Baby Rug

Maskotka Bibi Sister

Prezent dla 7- i 8-miesięcznego dziecka

Najczęściej w okolicy siódmego i ósmego miesiąca życia u maluchów pojawia się lęk separacyjny  - czyli strach przed rozstaniem z mamą. Jest to naturalny etap rozwoju, podczas którego dziecko zaczyna uświadamiać sobie, że jest odrębną, nie stanowiącą jedności z mamą istotą. Wiąże się to dla malucha nierzadko z całą gamą trudnych emocji.  

Dlatego też prezent dla 7- i 8-miesięcznego dziecka w postaci pluszowego misia, który  będzie dla malucha tak zwanym "obiektem zastępczym", to najlepszy wybór, jakiego możemy dokonać. W towarzystwie ukochanego przyjaciela nieobecność mamy nie będzie dla malucha aż tak bolesna i dotkliwa. Wystarczy przecież wtulić się w mięciutkie futerko misia, aby poczuć, że świat jest bezpiecznym i przyjaznym miejscem

Oczywiście oprócz misia w roli "obiektu zastępczego" równie dobrze sprawdzą się pluszowe króliczki, pieski oraz kotki. Ważne, aby zawsze były na wyciągnięcie ręki malucha.

Pluszowy Piesek Buddylina

Pluszowy króliczek Lovely Kanini Taupe

Maluch w wieku 9 miesiecy ma już za sobą tzw. "kryzys ósmego miesiąca".  Jego sposób myślenia powoli zaczyna być podobny do sposobu rozumowania dorosłych. Dziecko zaczyna mieć świadomość swojego wpływu na otoczenie. 

Doskonałym prezentem dla 9- i 10-miesięcznego dziecka będą więc wszelkiej maści zabawki, dzięki którym maluch będzie mógł rozwijać kreatywność i testować swoją sprawczość. Piankowe puzzle, pierwsze klocki, sorterty kształtów - te zabawki z całą pewnością będą trafionym prezentem dla 9- i 10-miesięcznego dziecka. 

U maluchów na tym etapie rozwoju powoli wprowadzać można również powoli zabawki, które będą wspierać szkraba w nauce mówienia oraz chodzenia. Dziecku podarować możemy więc na przykład interaktywne książeczki, dzięki którym maluch poznawać będzie - po naciśnięciu odpowiedniego przycisku - świat dźwięków. 

Przydatnym prezentem dla 9- i 10-miesięcznego dziecka będą również zabawki ruchome - atrakcyjne dla malucha, który właśnie zaczyna swoją przygodę z raczkowaniem i samodzielnym stawaniem na własnych nogach. Wśród nich znajdziemy między innymi matę lub kulę do raczkowania  oraz zabawki do ciągnięcia i pchania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl