Leśny pokój - jak go zaaranżować i udekorować? 0
Leśny pokój - jak go zaaranżować i udekorować?

Leśny pokój to harmonijna, pełna zieleni przestrzeń. Jeśli chcemy, aby nasza pociecha czuła się w swoim małym królestwie zupełnie tak, jak na łonie natury, zapewnijmy jej doborowe towarzystwo w postaci pluszowych zwierzątek: wiewiórek, sówek, jeżyków oraz lisków.

Leśny pokój - ściany w barwach natury

Aranżując leśny pokój w pierwszej kolejności podejmijmy decyzję, na jaki kolor pomalować  ściany. W dużych, nasłonecznionych wnętrzach doskonale prezentować będą się ściany w różnych odcieniach zieleni. Jeśli jednak pokój dziecka jest niewielkich rozmiarów, postawmy na ściany w białym lub jasnobeżowym kolorze i koniecznie zadbajmy o to, aby pojawiły się na nich elementy z motywem lasu.

Mogą to być zarówno oprawione w ramki obrazki z wizerunkami leśnych zwierzątek, jaki i naklejki na ścianę w kształcie drzew lub gałązek.  W leśnym pokoju dla dziecka wyjątkowo wyglądać będzie także fototapeta inspirowana pięknem przyrody. Sarenki na leśnej polanie, zielony zagajnik, rodzina jelonków... Pozwólmy maluchowi zdecydować, który z leśnych krajobrazów podoba mu się najbardziej.

Leśny pokój dziecka - meble i dodatki

Kolejnym, istotnym elementem aranżacji leśnego pokoju dziecka są oczywiście meble. Rattanowe, bambusowe, z naturalnego, jasnego drewna – takie szafki, stoliki i krzesełka w leśnym pokoju dla dziecka sprawdzą się najlepiej. 

Oprócz mebelków o klasycznym kształcie i prostej formie, wybrać możemy także nieco bardziej oryginalne, leśne dekoracje – na przykład półeczki w kształcie drzewa lub rozłożystej gałęzi, na których umieścimy książeczki z opowieściami o mieszkańcach lasu. Ciekawą propozycją do pokoju leśnego malucha będą również drewniane krzesełka z oparciem w kształcie liska lub łosia.

Urządzając pokój dziecięcy motyw lasu zaakcentować możemy ponadto na zasłonach, poduszkach i pościeli. Oczywiście zadbajmy o to, aby całość była spójna i poszczególne elementy wystroju współgrały ze sobą – w pokoju leśnym, tak jak i w prawdziwym lesie, panować powinien naturalny ład i porządek, również jeśli chodzi o barwy i wzory.  

Pokój dziecięcy - las i jego mieszkańcy

Ściany pomalowane, mebelki zakupione, czas zaprosić do leśnego królestwa malucha uroczych współlokatorów: pluszowe sowy, np. niezwykle mądrą, szaro-brązową sowę The Wise Hoho z zabawnymi uszami i łapkami, pluszowe jeżyki Hubert o nieśmiałym, wyhaftowanym czerwoną nicią uśmiechu oraz występujące zawsze w duecie maskotki wiewiórki Sweet Brunis & Blixten, małe psotnice i wielbicielki orzechów.

Pluszowa Sowa Clever Blanca

Pluszowy jeżyk Hubert

Pluszowe wiewiórki Brunis & Blixten

Oczywiście w leśnym pokoju dziecka nie może zabraknąć kryjówki z prawdziwego zdarzenia. Dziewczynka ucieszy się na pewno z małego, drewnianego domku przyozdobionego fototapetą z motywem lasu. Sprawmy, aby był on dla niej niczym cicha i bezpieczna królicza nora ze słynnej opowieści Lewisa Carolla "Alicja w Krainie Czarów".

Uda nam się to z całą pewnością, jeśli gospodarzami kryjówki uczynimy przepiękne pluszowe króliki, np. Corneliusa o niezwykle mięciutkich, długich uszkach oraz jego bliskiego przyjaciela - króliczka Sweet Kanini Pale Blue, z zabawnie odstającym brzuszkiem. W ich towarzystwie każda młoda dama z całą pewnością nie będzie się nudzić.

Pluszowy królik Lovely Kanini Pale Blue

A jaka leśna kryjówka odpowiednia będzie dla małego chłopca? Idealnie sprawdzi się namiot typu tipi. Taki, w którym mały miłośnik przyrody zawsze będzie mógł schronić się i odpocząć w towarzystwie swoich leśnych, pluszowych przyjaciół: świstaka Titi i mierzącego aż 60 centymetrów liska The Great Foxy. W pokoju leśnym dla chłopca zawiesić możemy również hamak w kształcie głowy egzotycznego zwierzęcia.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl