Pamiątki z Krakowa - niebanalne propozycje 0
Pamiątki z Krakowa - niebanalne propozycje

Stolica Małopolski jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Nic dziwnego – w Grodzie Kraka nie brakuje atrakcji dla miłośników historii i sztuki, spragnionych wrażeń turystów oraz rodzin z dziećmi. Tym, którzy w najbliższym czasie planują odwiedzić dawną stolicę Polski, podpowiadamy, na jakie pamiątki z Krakowa warto zwrócić uwagę.

Pamiątki z Krakowa – nasze propozycje

Dlaczego Wanda nie chciała Niemca? Kto zgładził Smoka Wawelskiego? I czy słynny hejnał mariacki, którego melodia urywa się niespodziewanie, grany jest z wieży kościelnej również w nocy? Na te - i nie tylko - pytania, związane z historią Grodu Kraka, znajdziemy odpowiedź w  "Legendach Krakowskich" wydawnictwa Ibis. Według nas książka ta bezapelacyjnie powinna pojawić się na liście pod tytułem "Niebanalne pamiątki z Krakowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych". Jednym słowem - polecamy!

Kolejnym, równie ciekawym pomysłem, który podsunąć możemy wszystkim poszukującym oryginalnej pamiątki z Krakowa, jest zakup słynnego krakowskiego obwarzanka, czyli przysmaku z mąki pszennej obwarzanego w wodzie przed procesem pieczenia. Specjał ten sprzedawany jest z charakterystycznych, przeszklonych wózków, znajdujących się niemal na każdym rogu Krakowa. 

Spragnionym przygód polecamy jednak wizytę w Żywym Muzeum Obwarzanka przy ul. Paderewskiego na Rynku Kleparskim. W miejscu tym nie tylko poznamy historię kultowego już krakowskiego wypieku, ale również - podczas organizowanych w muzeum warsztatów - własnoręcznie wykonać  będziemy mogli pamiątkowego obwarzanka na miarę naszych potrzeb i możliwości. Dobra zabawa gwarantowana!

Kraków - pamiątki z muzyką w tle

Dla tych, którzy lubią przywozić z odwiedzanych przez siebie miejsc muzyczne pamiątki, Kraków również ma wiele do zaoferowania. Grzegorz Turnau, Anna Szałapak, Marek Grechuta - to artyści, którzy pokochali to miasto - z wzajemnością. Zabierzmy ze sobą do domu muzykę, w której Kraków gra główne skrzypce i słuchając poczujmy znów te emocje, które towarzyszyły nam podczas wizyty w krakowskiej "Piwnicy pod Baranami". Oczywiście sprawdźmy przed wyjazdem z Krakowa, czy na słynnej w całej Polsce ulicy Brackiej świeci słońce, czy faktycznie - jak śpiewa Grzegorz Turnau - pada deszcz.

Pluszowe pamiątki z Krakowa

Sklep internetowy Galeria Bukowski znany jest bez wątpienia wszystkim wielbicielom pluszaków. Nie wszyscy wiedzą jednak, iż w samym sercu Krakowa maskotki marki Bukowski Design mają swoją stacjonarną siedzibę. Magiczna kraina pluszowych misiów na stałe wpisała się już w krajobraz Krakowa. Odwiedzana jest licznie zarówno przez mieszkańców, jak i turystów, którzy zastanawiając się, gdzie kupić pamiątki w Krakowie dziwnym zbiegiem okoliczności trafiają na ulice Sienną 1.

W stacjonarnym królestwie Galerii Bukowski o urocze, niepowtarzalne pamiątki z Krakowa nietrudno. Zarówno pluszowy Smok Wawelski, noszący na głowie tradycyjną krakowską czapkę rogatywkę z pawim piórem, jak i przepiękne misie krakowskie Bogna i Franek są upominkami, dzięki którym długo i z rozrzewnieniem pamiętać będziemy naszą podróż do stolicy Małopolski.

Poszukując w Galerii Bukowski pamiątki z Krakowa warto zwrócić również uwagę na misiowego krakowiaka w formie pluszowej zakładki do książki. Franek BM z wyhaftowanym napisem "Kraków" będzie doskonałą propozycją dla tych, którzy poszukują symbolicznej pamiątki z Krakowa dla swoich bliskich. 

Tego typu pamiątki wybierają zazwyczaj zagraniczni turyści, natomiast Polacy w Galerii Bukowski kupują przede wszystkim misie i pluszaki. Marka ta jest nierozłącznie związana z Krakowem i po prostu się z nim kojarzy. A po zakupach przychodzi czas na zrobienie sobie zdjęcia z misiem XXL stojącym przy wejściu.

Oczywiście oprócz proponowanych przez nas, nieco nieszablonowych pamiątek z Krakowa, znajdziemy również i te bardziej tradycyjne: magnesy, breloczki, kubki, koszulki z napisem oraz metalowe figurki smoka.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl