Jak zrobić domek dla lalek lub pluszaków? 4 propozycje 0
Jak zrobić domek dla lalek lub pluszaków? 4 propozycje

Ulubione lalki i ukochane maskotki to honorowi mieszkańcy pokoju malucha, którym czas najwyższy wybudować dom! Z kartonu? A może z drewna? Poszukując odpowiedzi na pytania "jak zrobić domek dla lalek" oraz "jak zrobić domek dla pluszaków", sięgnijmy po garść wskazówek i podpowiedzi. Przedstawiamy 4 różne propozycje o różnym stopniu trudności.

Jak zrobić domek dla lalek z kartonu?

Kilka pudełek po butach, klej, zszywacz, nożyczki oraz kolorowe arkusze lub papier do pakowania prezentów - to podstawowy zestaw narzędzi potrzebny do zrealizowania projektu pod roboczym tytułem “Jak zrobić domek dla lalek z kartonu wspólnie z naszą pociechą". Dodatkowo, jeśli chcemy ułatwić sobie pracę, możemy zaopatrzyć się w pistolet do kleju na gorąco. Gotowi do działania? 

Obklejmy środek trzech pudełek po butach ozdobnym papierem - każde pudełko będzie osobnym pokojem, zadbajmy więc o to, aby "tapety" w pokojach dla lalek były różnorodne. 

Przyozdobione pudełka ułóżmy jedno na drugim i połączmy dłuższymi bokami przy pomocy kleju i zszywacza. Pomalujmy wraz z maluchem pokrywki od dwóch pudełek i skonstruujmy z nich spadzisty dach – jeśli chcemy, aby był solidny, przytwierdźmy go do reszty budowli klejem na gorąco. Zachęćmy naszą pociechę do przyozdobienia elewacji domku dla lalek kolorowymi wycinankami oraz barwnymi rysunkami. 

Drewniany domek dla lalek – jak zrobić?

Nieco solidniejszą i zdecydowanie wiekszą wersją będzie drewniany domek dla lalek. Jak zrobić go tak zwaną metodą DIY, czyli "Do It Yourself"? Wystarczy zastąpić pudełka po butach drewnianymi skrzynkami na owoce. Połączmy je przy pomocy młotka i gwoździ, a wcześniej - oszlifujmy papierem ściernym oraz pomalujmy lakierem lub farbą do drewna. Wewnątrz  wyścielmy skrzynki miękkimi poduszkami, a całość drewnianego domku dla lalek niech zwieńczy – zamiast dachu  – łańcuch z ledowymi światełkami w kształcie małych kuleczek.

Zaprośmy do przygotowanego przez nas drewnianego domku urocze szmaciane laleczki z magicznej krainy, Galerii Bukowski: Pretty Nadinkę Pink w sukience w drobne kwiatuszki, jej przyjaciółke Pretty Ninkę Green oraz Little Sister Blue, laleczkę uwielbiającą styl marynarski.

PRETTY NINKA, INKA & NADINKA

Własnoręcznie zrobiony przez nas drewniany domek dla lalek podarujmy naszej córeczce, wnuczce lub siostrzenicy pod choinkę lub na urodziny. 

Jak zrobić domek dla pluszaków?

Przy wymianie  starych mebli na nowe, warto zachować szufladę z komody i podarować jej drugie życie, tworząc z niej piękny domek dla pluszaków

Wnętrze szuflady oklejmy tapetą lub grubym materiałem. Naklejmy na tak przygotowanej "ścianie" domku dla pluszaków ozdoby – zrobione wraz z naszą pociechą kwiatuszki z filcu oraz zdjęcia maskotek oprawione w przygotowane przez nas kolorowe ramki.  Szufladę ustawmy pionowo, uchwytem do góry – dzieki temu nasz domek dla pluszaków łatwo będzie przenieść w dowolne miejsce lub po skończonej zabawie schować pod łóżko.


Jak zrobić domek dla misia?

Lalki oraz ukochane pluszaki malucha mają już swoje chatki, teraz czas zastanowić się, jak zrobić domek dla misia – najwierniejszego przyjaciela i ukochanego towarzysza zabaw naszej pociechy. 

Pozwólmy maluchowi zamieszkać wraz ze swoim pluszowym misiem w namiocie tipi – skonstruujmy go samodzielnie przy pomocy sznurka, maszyny do szycia, czterech kijków oraz mocnej, grubej tkaniny. 

MISIE LITTLE DANIEL & GIRLFRIEND

MISIE LE PETIT ETHAN & ROMY

Jeśli nie mamy żyłki majsterkowicza, to możemy kupić gotowy namiot tipi i skoncentrować się na jego przyozdobieniu. Z kolorowego papieru zróbmy wraz z dzieckiem tabliczkę z numerem domu oraz wywieszkę "nie przeszkadzać", która może przydać się maluchowi podczas wspólnej zabawy z pluszakiem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl