Modne zabawki na lata - uniwersalne propozycje dla dzieci w różnym wieku 0
Modne zabawki na lata - uniwersalne propozycje dla dzieci w różnym wieku

Lalki oraz maskotki inspirowane bohaterami najnowszych filmów i bajek, interaktywne, wydające dźwięki pluszowe pieski, kotki… W królestwie zabawek co rusz pojawiają się nowe postacie. Bardzo często jednak ich popularność mija wraz z upływem czasu. Co więc wybrać, gdy chcemy podarować dziecku modne zabawki na lata? Przedstawiamy sprawdzone propozycje.

Modne zabawki na sezon czy dekady? 

Dzieci uwielbiają prezenty i niespodzianki. Nic dziwnego więc, że  każdą nową zabawkę witają z entuzjazmem i radością. Nierzadko jednak po kilku dniach zainteresowanie maluchów nowym nabytkiem znacząco spada. I tak zabawka ląduje na półce lub trafia do ogromnej szuflady pod łóżkiem,  do której nasza pociecha bardzo rzadko zagląda. 

Dlatego też, chcąc podarować dziecku upominek, warto stawiać na modne zabawki na lata, czyli zabawki rosnące z dzieckiem, nie tracące na popularności pomimo zmieniających się trendów. Gdzie jednak je znaleźć i które z nich wybrać? 

Modne zabawki na lata - trzy propozycje

Na pierwszym miejscu listy pod tytułem “Modne zabawki na lata” niezmiennie plasuje się pluszowy miś. Mięciutki, delikatny w dotyku pluszowy przyjaciel to upominek, który modny był za czasów młodości naszych dziadków,  rodziców i również współcześnie jest jednym z najchętniej wybieranych podarunków dla małych milusińskich. 

Klasyczny niedźwiadek z całą pewnością nie trafi po kilku miesiącach zabawy w kąt. Miś w pełni zasługuje bowiem na miano zabawki rosnącej z dzieckiem. Najpierw bedzie dla malucha przytulanką do spania, potem - towarzyszem zabawy,  a następnie stanie się najwierniejszym przyjacielem i powiernikiem dziecięcych sekretów. 

MISIE DANIEL & GIRLFRIEND

MIŚ HARRY

 

Drugie miejsce na liście ponadczasowych, uniwersalnych zabawek dla dzieci, od lat zajmują książki. “Bajki Ezopa”, słynne baśnie autorstwa Jana Christiana Andersena lub braci Grimm - to książki, które na stałe wpisały się do kanonu literatury dziecięcej. Wbrew  pozorom książki to uniwersalna zabawka niezależnie od wieku dziecka. Maluchom, które jeszcze nie znają literek, książki czytać mogą tuż przed snem rodzice, tworząc ze wspólnej lektury codzienny, wyczekiwany przez dziecko rytuał. 


Trzecie miejsce wśród modnych zabawek na lata przypadło klockom - kochanym zarówno przez małe dziewczynki, jak i chłopców. Miękkie, gumowe klocki sensoryczne wygrywają w kategorii “modne zabawki dla niemowląt”Plastikowe oraz drewniane klocki są za to hitem zabawkowym i idealnym, uniwersalnym prezentem dla nieco starszych maluchów, powyżej pierwszego roku życia. Rozwijają kreatywność i wyobraźnię, usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową oraz stwarzają okazję do radosnej, twórczej zabawy. 

Co więcej - zestaw posiadanych przez malucha klocków można wzbogacać dokupując coraz to nowe elementy, pozwalające na stworzenie jeszcze bardziej skomplikowanych i spektakularnych budowli. Nic dziwnego więc, że klocki zyskały miano modnej zabawki nie tylko wśród dzieci, ale również dorosłych. 

Uniwersalne zabawki zawsze na topie

Niewątpliwą zaletą uniwersalnych zabawek jest fakt, że podobają się one wszystkim dzieciom: bez względu na płeć, wiek oraz indywidualne upodobania. Gdy nasza pociecha dorośnie już do wieku, w którym bez żalu będzie mogła rozstać się ze swoimi ukochanymi pluszakami, książeczkami lub klockami, to warto dać zabawkom drugie życie i przekazać je następnemu pokoleniu maluchów.  

Jeśli postawimy na modne zabawki najwyższej jakości - tworzone z miłością i troską o najmniejsze szczegóły - możemy mieć pewność, że posłużą małym milusińskim przez kolejne lata.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl