Miś do spania - pluszaki do spania dla niemowląt i starszych dzieci 0
Miś do spania - pluszaki do spania dla niemowląt i starszych dzieci

Miś do spania i przytulania to niezbędny towarzysz każdego malucha. Pluszowego przyjaciela potrzebują zarówno niemowlęta, jak i starsze dzieci. Jak jednak wybrać –  spośród wszystkich misiów do spania - tego  jedynego, odpowiedniego i w pełni bezpiecznego dla naszej pociechy?

Miś do spania i przytulania o magicznej mocy

Ten kto myśli, że miś do spania jest zwykłą maskotką, zapewne nigdy w dzieciństwie nie miał swojego ulubionego pluszaka. Nie sposób bowiem zapomnieć o magicznej, terapeutycznej mocy pluszowego przyjaciela – nawet po latach. Dlaczego miś do spania pełni tak istotną rolę w życiu maluchów? I co powoduje, że ze swoim ukochanym pluszakiem nie chcą się rozstać - mimo upływu czasu - również dorośli?

Dla dzieci miś do spania jest źródłem bezpieczeństwa. Gdy gaśnie światło i rodziców nie ma w pobliżu, maluch może wtulić się w mięciutkie, przyjemne w dotyku futerko swojej ukochanej maskotki do spania i upewnić, że otaczający go świat jest bezpiecznym, przyjaznym miejscem.


Dodatkowo, jak wykazali naukowcy, misie do spania mają korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zasypianie z ukochaną maskotką u boku obniża ciśnienie krwi, spowalnia bicie serca oraz zmniejsza napięcie. Jednym słowem: łagodzi niepokój i stres, pozytywnie wpływając na układ odpornościowy. 

Maskotka do spania dla niemowlaka 

Maskotka do spania dla niemowlaka będzie dużym wsparciem dla wszystkich rodziców. Obecność ukochanej przytulanki nie tylko ułatwi maluchowi zaśnięcie, ale również pozytywnie wpłynie na jego rozwój emocjonalny. U dzieci pomiędzy 7. a 11. miesiącem życia pojawia się bowiem tak zwany lęk separacyjny, czyli niepokój spowodowany nawet krótkotrwały rozstaniem z mamą.

Na tym naturalnym, a zarazem nieco trudnym dla rodziców i malucha etapie rozwoju, pluszak do spania z powodzeniem może pełnić rolę obiektu zastępczego, zapewniającego wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, gdy mamy nie ma w pobliżu. 

W naszej magicznej krainie, czyli Galerii Bukowski, bez problemu znajdziemy odpowiednią maskotkę do spania dla niemowlaka. Zarówno kocyki-przytulanki z uroczymi główkami zwierząt z kolekcji The Happy Family oraz Ziggy, jak i pluszowe maskotki dla niemowląt - królicze siostry Bibi Sisters, lisek Foxy oraz The Big Benji zaprojektowane zostały z miłością, uszyte ręcznie z nowych, niepochodzących z recyklingu i nieuczulających materiałów. Nie posiadają żadnych twardych elementów, zaopatrzone zostały za to w odpowiednie certyfikaty, potwierdzające, że są w pełni bezpieczne dla niemowląt. 

MASKOTKA THE BIG BENJI

MASKOTKA BIBI SISTER

Maskotki do spania dla starszych dzieci

Wymagania stawiane kandydatom na maskotkę do spania dla nieco starszych dzieci również są wysokie. Całkowicie spełniają je mięciutkie, delikatne w dotyku króliczki z wystającymi brzuszkami i zabawnie zwisającymi uszkami. Zarówno Lovely Kanini Pale Pink, czyli króliczek o pastelowym, różowym futerku, jak i pluszowy króliczek Andre o długim, błyszczącym, kremowym futerku mają noski oraz pyszczki wyszywane beżową nicią, a ich oczka są podwójnie zablokowane (tzw. safety eyes), co uniemożliwia ich wyrwanie. 

KRÓLIK ANDRE

KRÓLIK LOVELY KANINI PALE PINK

W roli pluszaka do spania dla starszych maluchów równie dobrze sprawdzą się także klasyczne miękkie misie. Na przykład piękny pluszowy niedźwiadek Miś Maxime wchodzący w skład kolekcji “My First Teddy” i dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych albo Little Dr. Hubert - pluszowy miś z dużą, kraciastą kokardą pod szyją. Będą towarzyszyć maluchom nie tylko podczas snu, ale również w trakcie codziennej zabawy.

MIŚ LITTLE DR.HUBERT

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl