Kreatywne zabawy z dzieckiem - jak wykorzystać pluszaki? 0
Kreatywne zabawy z dzieckiem - jak wykorzystać pluszaki?

Kreatywne zabawy z dzieckiem

Kreatywne zabawy z dzieckiem nie wymagają wbrew pozorom zbyt wielu rekwizytów i przygotowań. Wystarczy odrobina fantazji oraz pomoc ulubionych maskotek naszej pociechy. Oto kilka podpowiedzi, jak wykorzystać pluszaki w sposób interesujący i pobudzający wyobraźnię dziecka.

Kreatywne zabawy z dzieckiem - nasze propozycje

W długie sobotnie popołudnie zabierzmy naszą pociechę… do lasu! Ta wyprawa uda się nawet wtedy, gdy za oknem deszczowo i zimno - wystarczy na podłodze rozścielić koc i zaprosić do zabawy pluszowe zwierzątka. Im będzie ich więcej, tym lepiej.

O każdym prezentowanym dziecku mieszkańcu lasu opowiedzmy krótką historyjkę. Taką, która nie tylko pobudzi ciekawość malucha, ale również będzie dla niego cenną informacją o otaczającym go świecie. Niech nasza pociecha zapamięta z zabawy, że szaro-brązowa The Wise Hoho to „sówka mądra główka”, a kolce jeżyka Huberta służą mu nie do noszenia jabłek, ale do obrony przed drapieżnikami. Podczas zabawy możemy również zgromadzić zapasy na zimę, tak jak robią to wiewiórki - Baby Brunis & Blixten lub obudzić świstaka Newtona z zimowego snu.

Oczywiście zamiast do lasu możemy zorganizować także wycieczkę do dżungli, którą zamieszkują małpki Bernard & Denis oraz pluszowa panda Jie Jie lub wybrać się w daleką podróż do Arktyki, podczas której naszej pociesze towarzyszyć będą pluszowe misie polarne, foki i pingwiny.

Kreatywne zabawy z dzieckiem przy udziale pluszowych zwierzątek to również doskonała okazja do nauki odróżniania dźwięków oraz doskonalenia pamięci. Weźmy do ręki najpierw pieska Buddy, potem kotka Guccio, a następnie owieczkę Lazy Lefty oraz uroczego osiołka Marcela i naśladujmy odgłosy, które te zwierzątka wydają. Młodsze dziecko zachęcić możemy do zamiany ról przy pomocy pytań „jak robi piesek?, „jak robi kotek?”, a starszego malucha poprosić o powtórzenie usłyszanych dźwięków w tej samej kolejności, w której je zaprezentowaliśmy.

Jak wykorzystać pluszaki do zabawy?

Zastanawiając się, jak wykorzystać pluszaki do kreatywnej zabawy z dzieckiem nie zapominajmy o szczególnej roli, jaką w życiu naszej pociechy odgrywa ukochany miś. Podsuńmy maluchowi pomysł zorganizowania przyjęcia urodzinowego dla jego najlepszego pluszowego przyjaciela. Wspólnie zaprojektujmy piękne dekoracje, z kolorowego papieru wytnijmy zaproszenia dla gości oraz zadbajmy o poczęstunek piekąc razem z naszą pociechą ciasteczka. Zachęćmy także dziecko, żeby własnoręcznie przygotowało dla misia prezent niespodziankę - może to być na przykład laurka w kształcie serca, wykonana ze wstążki, fantazyjnie zawiązana kokarda lub zaśpiewana przez malucha piosenka z dedykacją dla misiowego solenizanta.

Ulubiony miś naszego malucha wziąć może udział również w zabawie w chowanego. Schowajmy pluszaka pod koc lub do szafy i poprośmy dziecko, żeby wyruszyło na poszukiwania maskotki. Możemy ułatwić maluchowi zadanie mówiąc „ciepło”, gdy dziecko zbliżać się będzie do misia oraz „zimno”, gdy będzie się od niego oddalać. Gdy miś zostanie odnaleziony, zaproponujmy, aby tym razem nasza pociecha ukryła maskotkę. Wyjdźmy z pokoju i dajmy dziecku chwilę na samodzielne znalezienie odpowiedniej dla pluszaka skrytki.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl