Jaka lalka dla rocznej dziewczynki i dwulatki? 0
Jaka lalka dla rocznej dziewczynki i dwulatki?

Lalka dla rocznej dziewczynki i dwulatki

Pierwsza lalka z upływem czasu stanie się dla naszej córki, siostrzenicy lub wnuczki zabawką wyjątkową. Taką, z którą po latach wiązać się będzie wiele emocji i wspomnień. Warto o tym pamiętać, zastanawiając się,  jaka lalka dla rocznej dziewczynki i dwulatki będzie najlepsza.

Jeśli chcemy, aby wybrana przez nas lalka przede wszystkim była bezpieczna oraz w jak największym stopniu dopasowana do potrzeb rozwojowych dziecka, postawmy na tradycyjną lalkę szmaciankę. To właśnie tego rodzaju lalka wybierana jest najczęściej i najchętniej jako prezent dla rocznej lub dwuletniej dziewczynki. Nic dziwnego – lalka szmacianka doskonale nadaje się na pierwszą, ulubioną koleżankę naszej pociechy. 

Jaka lalka dla rocznej dziewczynki? Szmacianka!

Po pierwsze - wzornictwem nawiązuje do najlepszych tradycji zabawkarskich. Szmacianka nie przypomina bowiem, tak jak popularne plastikowe lalki, dorosłej kobiety. Nie musimy więc obawiać się, że roczna lub dwuletnia dziewczynka zacznie utożsamiać się z idealnie, nierealistycznie wyglądającą zabawką. 

Po drugie - w przeciwieństwie do plastikowej lalki, szmacianka nie posiada żadnych twardych, sztywnych elementów, które mogłyby odpaść w trakcie zabawy. Dzięki temu możemy mieć pewność, że szmacianka będzie w pełni bezpieczna dla małego dziecka.

Po trzecie - lalka szmacianka sprawdzi się nie tylko w roli towarzyszki zabaw i powiernicy dziecięcych sekretów. Ze względu na to, że wykonana jest z mięciutkiego, delikatnego w dotyku pluszu, równie dobrze posłużyć może dziewczynce jako ukochana przytulanka. Taka, która zawsze będzie pod ręką, zapewniając niezbędne poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa.

Lalka, która oswaja emocje

Niewątpliwym atutem lalki szmacianki jest fakt, że wygląda jak mała dziewczynka, dzięki czemu dziecku łatwiej jest identyfikować się z zabawką. Zyskujemy również na tym my - rodzice. Ze wsparcia szmacianej przyjaciółki naszej pociechy możemy bowiem skorzystać w trudnych dla malucha momentach. Wizyta u lekarza, nocowanie poza domem oraz pierwszy dzień w żłobku to sytuacje, które dla dziewczynki będą mniej stresujące, jeśli przeżywać będzie je wspólnie ze swoją ulubioną szmacianą towarzyszką. Przy pomocy szmacianej lalki odgrywać możemy ponadto różnego rodzaju scenki, pokazujące  dziecku, jak wyglądać będą czekające je zmiany. Maluch dzięki temu zyska możliwość oswojenia lęku przed nieznanym.  

Podczas zabawy ze szmacianą lalką dziewczynka nauczyć może się także, jak radzić sobie z emocjami i rozwijać empatię. W przeciwieństwie do prawdziwej koleżanki, lalka szmacianka nie obrazi się, gdy nasza pociecha wyładuje na niej swą złość. Nie będzie także protestować, gdy dziecko w przypływie ciepłych uczuć pogłaszcze ją po głowie i mocniej przytuli. 

Lalki szmacianki

Lalki szmacianki najlepszej jakości

Zastanawiając się nad tym, jaka lalka dla rocznej dziewczynki i dwulatki będzie najbardziej odpowiednia, pamiętajmy również o tym, że wybrana przez nas zabawka powinna być dobrej jakości. Liczmy się z tym, że szmaciana przyjaciółka naszej pociechy stanie się z biegiem czasu członkiem rodziny. Dobrze byłoby więc, aby przetrwała próbę czasu w jak najlepszym stanie. 

Szukając odpowiedniej lalki dla naszego dziecka postawmy na zabawkę zaprojektowaną z  miłością i dbałością o najmniejsze detale. Najlepiej uszytą ręcznie, z nowych, nieuczulających i niepochodzących z recyklingu materiałów. Tego typu lalki szmacianki dostępne są w naszym sklepie. Zarówno klasyczna laleczka Nadinka Blue, jak i ubrana w strój do baletu lalka Antonia będą prezentem, który wywoła uśmiech na twarzy każdej, nawet najbardziej wymagającej dwulatki.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl