Jak przechowywać zabawki w małym pokoju? 0
Jak przechowywać zabawki w małym pokoju?

Jak przechowywać zabawki w małym pokoju? Poradnik

Dobra organizacja przestrzeni w królestwie malucha to podstawa. Na szczęście sposobów na to, jak przechowywać zabawki w małym pokoju, jest wiele. Wystarczy odrobina inwencji i kilka sprawdzonych trików, aby na terytorium naszej pociechy zapanował ład i porządek.

Porady, jak przechowywać zabawki w małym pokoju

Zastanawiając się nad tym, jak przechowywać zabawki w małym pokoju, weźmy pod uwagę przede wszystkim to, że każdy centymetr wolnej powierzchni na harce i figle będzie dla malucha na wagę złota. Dlatego w miarę możliwości ograniczmy do minimum ilość stojących regałów i postawmy na wiszące na różnej wysokości półki. 

Idąc za radą ekspertów, na półkach zawieszonych w zasięgu ręki dziecka umieśćmy bibeloty i zabawki, po które nasza pociecha sięgać będzie na co dzień. Na półkach umiejscowionych nieco wyżej zrobić możemy natomiast miejsce na zabawki, które są rzadziej używane oraz te, z których maluch może korzystać wyłącznie pod naszym nadzorem.

Zabawkowy rozgardiasz pod kontrolą

Sprawdzonymi, skutecznymi sprzymierzeńcami w walce z zabawkowym rozgardiaszem w pokoju dziecka będą dla nas oczywiście wszelkiej maści pudełka i pojemniki. Starajmy się jednak rozplanować ich zawartość z głową. Najlepiej byłoby, aby w jednym pudełku było miejsce wyłącznie na klocki, w drugim na pluszaki, a w trzecim na pozostałe zabawki z kolekcji malucha. Wybierzmy praktyczne, przezroczyste pojemniki, najlepiej na kółkach. Dzięki temu ułatwimy naszej pociesze zarówno porządki, jak i poszukiwania ulubieńca. 

Chcąc maksymalnie zagospodarować małą powierzchnię dziecięcego pokoju, wykorzystajmy przestrzeń pod łóżkiem. W wysuwanej spod łóżka szufladzie przechowywać możemy na przykład gry planszowe, puzzle oraz zabawki edukacyjne. Zastanowić możemy się także nad sprytnym zaaranżowaniem parapetów –  odpowiednio dostosowane posłużyć mogą nam z powodzeniem jako półka na książki i maskotki.

Organizer na drzwi pełen skarbów

Kolejnym, sprawdzonym trikiem na zaprowadzenie porządku w zabawkowym królestwie naszej pociechy jest zagospodarowanie powierzchni drzwi wejściowych do pokoju. Zawiesić możemy na nich materiałowy organizer – gotowy, zakupiony w pobliskim markecie lub własnoręcznie uszyty według naszego autorskiego projektu. 

W przepastnych kieszeniach organizera maluch z powodzeniem ukryje swoje najcenniejsze skarby – znalezione podczas spaceru kamyczki o ciekawym kształcie, szyszki, kasztany i wszystko to, bez czego szczęśliwe, ciekawe otaczającego je świata dziecko nie może się obejść. 

Jak utrzymać porządek w pokoju dziecka?

Oczywiście sama wiedza na temat tego, jak przechowywać zabawki w małym pokoju, nie wystarczy, aby na co dzień przestrzeń w pokoju malucha była uporządkowana. Równie istotnym elementem dbania o ład w królestwie naszej pociechy jest przestrzeganie kilku prostych i zrozumiałych dla dziecka zasad. 

Zadbajmy przede wszystkim o to, aby zawsze po skończonej zabawie maluch odkładał zabawki na swoje miejsce. Możemy go do tego zachęcić, przekształcając nierzadko uciążliwe dla dziecka porządki w świetną zabawę, na przykład pod hasłem "Kto pierwszy włoży klocki do pudełka?" albo "Znajdź odpowiednie miejsce dla każdej maskotki".

Dodatkowo –  regularnie róbmy przegląd znajdujących się w pokoju dziecka przedmiotów. Zabawki, którymi nasza pociecha nie bawi się od dłuższego, eksmitujmy do piwnicy, na strych lub przekażmy innym, bardziej potrzebującym maluchom. Zabawki zniszczone wyrzućmy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl